2013. augusztus 31., szombat

10+5

2012. 08. 31.

Délután volt egy kisebb összejövetel (megint szereztem tippeket pl. hol érdemes ruhát venni), némi grillezés, nagy-kalapáccsal-labdákat-drótpöckök-alatt-átütős játék.
Este megtörtént az átköltözés. A szoba sokkal bíztatóbban nézett ki, mint elsőre. Utána még beszélgettem másfél órát a fickóval, egész bíztató volt, barátságos. A mai első benyomás sokkal jobb, mint a Megtekintéskori első benyomás. Van ágy, matraccal, még pokrócot is kaptam. Paplant még nem láttam, de majd az is megoldódik. Mindenesetre még nem kell. Lepedőt is adott, de erre jön majd rá a sajátom. Kaptam egy ládát is, amit lakattal zárhatok. Csak az a kérdés, a ládát hogy zárom be? :)
Van internet is. Arról írok.
Legyenek fényképek!
Ez egy villanykapcsoló, állítható fényerővel.

Grillezett lazac. Szép és finom.

Ütögetősjáték.

Szoba panoráma 1

Szoba panoráma 2
Szóval van már ágy is, matraccal, asztal, komód gardrób, kislámpa. A fürdőszoba egy kicsit régebbi hatású. A konyhával még ismerkedem. A hűtő elég nagynak tűnt, elvileg lesz benne valamennyi hely. Most a fürdőszoba villanyt nem sikerült felkapcsolnom, majd utánanézek.
Az idő kellemes, délelőtt viszont nagy vihar volt hatalmas villámokkal. Délutánra megszáradt minden.

Aki kíváncsi a címemre, privátban megírom.

2013. augusztus 30., péntek

2*hét

2013. 08. 30.

Reggel egyetem, olvasgatás, megbeszélés, ott volt a képfeldolgozós prof is. Elmondtam neki mivel foglalkozom, ért hozzá, majd gyakrabban fogok konzultálni vele. Az is kiderült, hogy az apja magyar volt. Kicsi a világ. Utána volt még egy szeminárium, vendégelőadóval, ingyen pizzával.
Utána átmentem a nyugati kampuszra, elintéztem a beiratkozást az edzős helyre. Van uszoda is. Jó lesz!
Képek:
Reggeli emeletes vonat
Vettem ki KP-t a bankban az automatából, a végén még azt is felajánlotta, hogy kisebb, vagy nagyobb címletekben adja-e ki. A lehetőségeket pontosan kiírta. A felvétel nem kerül semmibe.
A vonaton este a csúcsforgalomban szépen bemondják, hogy mindenki, aki maga mellé tette a csomagját, tegye el, hogy mások le tudjanak ülni. Miért ezért szólni? Tudom, hogy leülhetek, szólok, hogy tegye arrébb!
Este visszafele nagy eső volt, azt is bemondták, hogy még jobban esik, akkor megállunk amíg el nem áll.

Még élek, itt a mai New York Times. Nem, nem azok a terroristák raboltak el.

Valami vegasütis bolt. Nem vegetáriánus, hanem vegán, az tojást, tejet semmit nem eszik.

Útöntözés. Szándékosságáról nem tudok nyilatkozni.

De az emberek nem tiltakoztak ellene, kiültek hűsölni.

Az iskolabuszmosás is megvolt.

Lepukkant épület amiből múzeumot akartak csinálni, sok ilyen volt az egyetem környékén. Kicsit bedeszkázták az ablakait. Most csak körbe van kerítve.

Kockás mintás ház.

10 ajtajú bár, Bar Ten Doors - szójáték.

Este megnéztük a Kontrollt. Nagyon régen láttam, már nem emlékeztem rá. A vártnál megint jobb volt. Közvéleménykutatás: a végén hova megy? a: felszínre, b: mennybe.
Holnap költözöm át az új helyre. Már nézegettem a térképet, elvileg van a közelben egy Aldi, ami remélem itt is olcsóbbnak számít. Igazán nagy boltot nem láttam a környéken, de majd felderítem.

További általános észrevételek: a házakban mindig nyitva hagyják a lámpákat. Ha nem is mindet, egy-két szobánként egyet. Ajtókat nem zárnak, gyakori 4 vagy több bejárat is a házba.

2013. augusztus 29., csütörtök

Balszerencse?

2013. 08. 30.

Reggel egyetem, beszereztem az óralátogatáshoz szükséges formanyomtatványt. Következett egy megbeszélés, majd egy előadás. Utána egy óra várakozás és még egy előadás.
Utóbbi volt a képfeldolgozós, ami egy nagyon nehéz, 5-ös számmal kezdődő. Még nem ájultam el, minden érthető volt, vagyis inkább triviális.
Felkerekedtem és szereztem egy táskát a fényképezőhöz, így már elő lehetett venni. A szokásos útvonalon a Roosevelt úton elindultam kelet felé, a parthoz. Furcsa volt, hogy minden kereszteződésben lelkes narancssárga ruhás emberek irányították a forgalmat. Ahogy közeledtem a parhoz egyre több és több ember lett. Gyűltek az utánfutós biciklisek is, akik nagyon szerettek volna mindenkit elszállítani. Nem baj, sodródtam velük, hátha valami érdekeset látok. Ez így is volt, addig a pontig amíg a checked baggages only kiírás előtt megálltam, mert nem kizárt, hogy nem tudtam volna teljesíteni a táskára vonatkozó előírásokat. Vajon miért volt mindenkinek átlátszó tatyója? Minden jel arra utalt, hogy pénteken focimeccs van és az emberek erre kíváncsiak is.
A partnál északnak fordultam, szépen lassan eljutottam a Millenium parkba, majd onnan a vasútállomás felé kanyarodtam. Valamiért most sokkal gyorsabban odaértem. Talán végig jó irányba mentem.
Este megint láttam egy hosszú vonatot, 2:15 lehetett mire elment.
Most jöjjön a diavetítés!

Sok vágány, vonatok


Teljes zoommal jó messziről

Szép lehet a kilátás a vonatból
Felemelős híd

Látkép


Szoborcsoport, rengeteg láb, mind másfele néz

Beépített HDR-rel, egész jó


Ezek a biciklis taxik


Vonulnak a meccsre

Ilyen állatokkal volt tele a pálya (messziről nem látszik, de hagynak maguk után nyomot)

Nagy épület, kis repülő


Mókus

Panoráma

Biciklistaxi

Óriási szökőkút

Naaagy szökőkút

Hatalmas szökőkút panoráma

Borzasztó nagy szökőkút HDR
Rettenetesen nagy szökőkút panoráma másik oldalról

Néha kilövell

Teljes közlekedési káosz a meccs miatt

Naplemente, ott hátul még süt a nap

A városban feltalált óriáskerék kisebb másolata


Szándékosan bemozdulós

Az összes utca rács mentén

Autó (fekete)

Iskolabusz is szállítja a meccsre a nézőket

Rombolás-építés

Esteledik

Veszélyes épület, mert télen lecsúszik róla a hó és mindenkit agyonüt. Megnyugtatásul: a repülő is elkerülte.

És megint

Jazz fesztivál a parkban, koncert

Ugyanaz, panoráma

Tükörbab
Reflexió

Önarckép

Tovább esteledett, nem állt meg

Bab alatt

Bab alól ki

Sötétedik

Comicbook store


Batman-es sikátor (tűzlétrák!)

Ijesztő sikátorok az épületek között

Sears este

Sears panoráma

Mégegy

Utcakép este

Hídról